Kategorie

Výrobci

LED velká žárovka E27 30W teplá bílá

LED velká žárovka E27 průměr 10cm výška 18cm - 30W 2500lm - barva světla teplá bílá

Více informací


200,00 Kč

LED E27 30W RLL320

17 Ostatní výrobky ve stejné kategorii:

LED velký žárovka s opravdu vysokým světelným výkonem - ekvivalent 152W klasické žárovky při nízkém příkonu 30W

Technické informace:

- Světelný tok: 2500 lm

- Příkon: 30W

- Patice: E27

- Rozměry: 100 x 185 mm

- Napájení: 230V

- Barva světla: teplá bílá

- teplota chromatičnosti: 3000K

- Index podání barev (CRI) Ra > 80

- Frekvence 50/60 Hz

- Životnost až 25 000 hodin

- Hg FREE

- UV FREE

- Krytí: IP20

- Energetická třída: A+

- Ekvivalent 152W klasické žárovky

- vyzařovací úhel: 200°

Obsah balení:

- LED žárovka 30Watt

Proč LED žárovku?

Ty tam jsou doby, kdy LED žárovka připomínala nevzhlednou „kukuřici“ posetou desítkami LED diod a intenzita jejího světla stačila sotva na osvětlení WC. Nová generace LED žárovek již je schopna plně nahradit klasické žárovky ve všech ohledech. Běžně jsou k dostání LED svítidla zastupující halogenové nebo klasické žárovky o jakýchkoliv příkonech. Mnoho měst a obcí postupně přechází na LED osvětlení ulic, automobilky postupně vybavují svoje vozy LED reflektory a takto bychom mohli pokračovat dál a dál. Všichni si již uvědomují výhody této technologie a nebude dlouho trvat a LED diody zcela nahradí ostatní světelné zdroje. Hlavní výhody LED žárovek: velmi vysoká účinnost, dokonce nejvyšší ze všech používaných zdrojů světla. Jednoduše, z toho co do ní dodáme, vyprodukuje nejvíce světla. extrémně dlouhá životnost až 25000 hodin výborná odolnost proti vibracím okamžité rozsvícení – v řádu milisekund velký počet zapnutí a vypnutí – přes 20000x úspora až 90% energie oproti klasickým žárovkám.

LED žárovky neobsahují rtuť a žádné další nebezpečné látky Led žárovka Co je to vlastně LED LED je zkratka anglického názvu „light emitting diode“, jedná se tedy o polovodičovou součástku, která při průchodu elektrického proudu emituje (vytváří) světlo. Neobsahuje tedy žádné skleněné části, které se mohou rozbít, nebo vlákno kterému hrozí přepálení či přetržení.

Vyplatí se? A za jak dlouho?

LED žárovky již dnes mají podobné pořizovací náklady jako ostatní světelné zdroje. Nicméně pokud si vezmeme celkové náklady, včetně udržovacích, tak daleko překonávají klasické žárovky a dokonce i úsporné kompaktní zářivky. A to nejen díky své velmi malé spotřebě, ale také protože mají extrémně dlouhou životnost. Obyčejná žárovka bude sloužit cca 1000 hodin. Kompaktní zářivka Vám pak posvítí 8000hodin - to už je mnohem lepší, ale LED technologie všechny suverénně překonává s více než 20000 hodinami. Což, jak jistě uznáte, je už velmi slušná výdrž. LED žárovka má až o 90% nižší spotřebu a vydrží nám 20x déle - vyšší cena při nákupu už by tedy neměla být podstatná.

A za jak dlouho po koupi začneme šetřit?

Toto se Vám pokusíme ukázat na jednoduchém příkladu. Předpokládejme, že máme ve stropním osvětlení halogenovou bodovku 30 W za 100,- korun a uvažujeme o koupi srovnatelně svítící žárovky LED 4 W za 250,- korun. Když budeme svítit cca dvě hodiny denně, tak přibližně po cca 15 měsících svícení již máme náklady na nákup zpátky.

Zdá se Vám to dlouho? Nesmíte ale zapomenout na to že, za toto období již budeme mít pravděpodobně druhou nebo třetí halogenovou žárovku (kdo tyto žárovky používá jistě ví o čem mluvíme) – takže návratnost bude ještě rychlejší. A LED žárovka nám bude svítit třeba dalších 18 let bez nutnosti výměny. Na stropním osvětlení s více bodovými světly jdou pak roční úspory do tisíců! LED žárovka 4W spotřebuje ročně energii za 15,-korun a klasická žárovka za cca 130,- korun.

Příroda a ekologie S LED světelnými zdroji nešetříme jen svoje peníze, ale současně i životní prostředí a to mnohem více než s ostatními zdroji světla. Nejen, že Led žárovky snižují emise až o 90% oproti klasickým žárovkám, ale také neobsahují žádné nebezpečné látky jako je rtuť, takže jejich recyklace je jednodušší a méně nákladná.

Upozornění:

- Prodávající si vyhrazuje právo konečného výkladu k těmto informacím